قبول هزینه های B.O.T قانون مالیات های مستقیم

0

 

قبول هزینه های B.O.T موضوع تبصره (1) ماده (148) قانون مالیات های مستقیم

بنا به اختیار حاصل از تبصره یک ماده 148 اصلاحی قانون مالیات های مستقیم مصوب 27/11/1380 و با توجه به پیشنهاد شماره 25716 مورخ 6/5/1381 آن سازمان ، هزینه هایی که توسط سرمایه گذار خارجی در خارج و داخل ایران به منظور اجرای طرح های سرمایه گذاری ، ( از جمله طرح های نیروگاهی ) به روش ساخت ، بهره برداری و واگذاری (B.O.T) انجام پذیرد ، به شرح زیر جزء هزینه های قابل قبول پذیرفته خواهد شد :

  1. هزینه های اخذ تسهیلات بانکی خارج از ایران ( سود و کارمزد وام ، هزینه تعهد و تضمین و مدیریت وام ) که برای انجام دادن طرح های سرمایه گذاری پرداخت شده یا تخصیص یافته باشد .
  2. هزینه های قبل از بهره برداری و اولیه که قبل از ثبت شعبه شرکت در ایران صورت خواهد گرفت ( از قبیل هزینه مطالعات ریشه ای ، طراحی ، فنی و مهندسی ، هزینه تنظیم عقد قرارداد ) مشروط به مشخص بودن نوع هزینه و میزان آن در قرارداد و حداکثر تا مبلغ ذکر شده در قرارداد با تأیید دستگاه اجرایی ذیربط طرف قرارداد .
  3. هزینه بیمه تسهیلات بانکی اخذ شده خارج از ایران و هزینه بیمه تجهیزات و خسارات احتمالی راجع به فعالیت .
  4. استهلاک هزینه سرمایه ای حداکثر تا مبلغ برآورد اولیه که به تأیید دستگاه اجرایی طرف قرارداد رسیده باشد و مشروط به آنکه در دفاتر شعبه شرکت خارجی در ایران ثبت شده و صورت های مالی شعبه مورد تأیید یکی از مؤسسات حسابرسی عضو جامعه حسابداران رسمی ایران قرار گیرد ، به مدت مندرج در قرارداد با اعمال روش مستقیم .
  5. هزینه های انجام شده در خارج از کشور که به تأیید یکی از مؤسسات حسابرسی بین المللی رسید و مورد قبول مؤسسه حسابرسی عضو جامعه حسابداران رسمی که حسابرسی شعبه شرکت خارجی (سرمایه گذاری خارجی) در ایران را عهده دار است ، قرار گیرد .

طهماسب مظاهری – وزیر امور اقتصادی و دارایی

برای خرید و دانلود تمام متن قوانین مالیاتی در یک فایل قابل ویرایش بر روی لینک زیر کلیک کنید :

5,000 ریال – خرید
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *