قانون انحلال صندوق مشترک شهرداری‌ها

0

 

قانون انحلال صندوق مشترک شهرداری‌ها

ماده واحده – به موجب این قانون صندوق مشترک شهرداری‌ها منحل و به مجمع عمومی صندوق فوق اختیار داده می‌شود که نسبت به تعیین اعضا هیأت تصفیه اقدام نماید. هیأت تصفیه بر طبق مقررات قانون تجارت و این قانون نست به امر تصفیه اقدام خواهد نمود.
تبصره 1 – وزارت کشور مکلف است درآمدهای مشروع این صندوق و درآمدهای حاصل از اجرای قانون لغو عوارض دروازه‌ای و سایر درآمدهای مرکزی شهرداری‌ها و وجوه حاصل از باز پرداخت وام‌های صندوق مشترک شهرداریها را طبق آیین‌نامه‌ای که حداکثر ظرف سه ماه از تاریخ تصویب این قانون توسط وزارت کشور تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید به منظور نیل به خودکفایی بین شهرداری‌های کشور توزیع نماید.
تبصره 2 – باقیمانده وام‌های تصویبی و پرداخت نشده صندوق مشترک شهرداری‌ها از تاریخ انحلال ، غیرقابل پرداخت می باشد و اقساط کلیه وام‌های پرداختی صندوق مشترک بر طبق قراردادهای منعقده بین شهرداری‌ها و صندوق توسط وزارت کشور وصول خواهد شد تا براساس آیین‌نامه موضوع تبصره (1) این قانون مورد استفاده قرار گیرد.
تبصره 3 – کلیه اموال و دارایی های صندوق مشترک در تاریخ انحلال به حوزه معاونت امور محلی و عمران شهری وزارت کشور انتقال خواهد یافت .
تبصره 4 – هیأت تصفیه موظف است نسبت به انتقال کارکنان صندوق مشترک به وزارت کشور و حتی الامکان در سازمان‌های گسترش وزارت کشور و سایر سازمان‌های دولتی ، شهرداری‌ها وشرکت‌های دولتی اقدام نماید.
تبصره 5 – هیأت تصفیه تا پایان کار تصفیه می‌تواند از مانده وجوه مربوط به اعتبارات بودجه جاری سال 1361 صندوق نسبت به انجام هزینه‌های جاری مربوط به امر تصفیه اقدام نماید.

برای خرید و دانلود تمام متن قانون شهر و شهرداری در یک فایل قابل ویرایش بر روی لینک زیر کلیک کنید :

10,000 ریال – خرید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *