قانون اداره تصفیه امور ورشکستگی – تقسيم وجوه حاصله از فروش‌

0

 

قانون اداره تصفیه امور ورشکستگی – تقسيم وجوه حاصله از فروش‌

ماده 46 – وقتي كه پول حاصله از فروش در دسترس اداره قرار گرفت و صورت بستانكاران قطعي گرديد اداره صورتي از حاصل دارايي وحساب نهايي آن تنظيم خواهد نمود. هزينه توقف كه به موجب‌آيين‌نامه تعيين مي‌شود و هزينه تصفيه قبلاً موضوع مي‌شود. صورت تقسيم و حساب نهايي در مدت ده روز در دسترس‌بستانكاران قرار گرفته و مراتب به اطلاع آنها خواهد رسيد، به علاوه‌ خلاصه‌اي از صورت مربوط به سهم هر يك براي آنها فرستاده‌خواهد شد.

ماده 47 – پس از انقضاي مدت نامبرده‌، اداره مبادرت به پرداخت سهام‌ هر يك مي‌نمايد. بستانكاري كه كاملاً به حق خود مي‌رسد بايد سند مربوطه را به اداره تسليم كند. در موردي كه قسمتي از طلب پرداخته‌ مي‌شود مراتب در سند قيد مي‌گردد.

در مورد فروش غيرمنقول‌ اقداماتي كه در دفتر املاك لازم است از طرف اداره به عمل مي‌آيد. اگر طلبي معلق باشد و يا به اقساط مي‌بايست تأديه گردد سهميه ‌مربوط به آن در صندوق دادگستري گذاشته خواهد شد. پس از پرداخت سهميه اداره به هر يك از بستانكاراني كه حقوق آنها كاملاً تأديه نشده است سند عدم كفايت دارايي مي‌دهد. بستانكار فقط درمورد املاک ورشكسته مي‌تواند به موجب اين سند بقيه طلب خودرا ادعا نمايد.

ماده 48 – تقسيم موقت سهام فقط پس از انقضاي مدت مذكور در ماده‌36 ممكن است به عمل آيد.

به بستانكاراني كه جزو صورت نيامده‌اند سند عدم كفايت دارايي‌داده خواهد شد.

برای خرید و دانلود تمام متن قوانین و مقررات تجارت و ورشکستگی در یک فایل قابل ویرایش بر روی لینک زیر کلیک کنید :

5,000 ریال – خرید
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *