اطلاعات عمومی و حرفه ای قوانین جمهوری اسلامی ایران

تصمیم نمایندگان ویژه رئيس جمهور در خصوص تخصیص سهمیه بنزین

0

 

تصمیم نمایندگان ویژه رئيس جمهور در خصوص تخصیص سهمیه بنزین خودروهای دوگانه سوز شخصی تا پایان مهرماه سال 1386معادل خودروهای بنزین سوز شخصی

وزارت نفت
تصمیم نمایندگان ویژه رئيس جمهور در مورد اجرای تبصره (13) قانون بودجه سال 1386 کل کشور و ساماندهی و توسعه حمل و نقل عمومی، خارج کردن خودروهای فرسوده و مدیریت مصرف سوخت و گازسوز کردن خودروها و کاهش تقاضای مصرف که در جلسه مورخ 7/4/1386 به استناد اصل یک صد و بیست و هفتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با رعایت تصویب نامه شماره 44525/ت37213ه- مورخ 26/3/1386 اتخاذ شده است، به شرح زیر برای اجرا ابلاغ می گردد :
1- به علت نقص مخزن گاز طبیعی برخی خودروها و کمبود جایگاه های گاز طبیعی، سهمیه بنزین خودروهای دوگانه سوز شخصی تا پایان مهرماه سال 1386 معادل خودروهای بنزین سوز شخصی، تخصیص یابد.
2- سهمیه بنزین خودروهای عمومی دوگانه سوز شامل تاکسی، مسافربر شخصی، آژانس های مسافربری و انواع وانت ها تا پایان مردادماه معادل سهمیه بنزین تاکسی ها و مسافربرهای شخصی ساماندهی شده و آژانس های مسافربری و وانت های بنزین سوز باشد.
3- وزارت نفت حداکثر تا پایان مهر ماه سال 1386 تعداد جایگاه های عرضه گاز طبیعی راه اندازی شده و فعال خود را حداقل به پانصد و پنجاه (550) جایگاه افزایش داده و همچنین تعداد جایگاه ها را تا پایان سال 1386 حداقل به میزان یک هزار (1000) جایگاه فعال افزایش دهد.
4- سهمیه سوخت خودروهای ون بنزین سوز با پلاک تاکسی، معادل سهمیه تاکسی های بنزین سوز تعیین و کلیه کارت های هوشمند سوخت این خودروها بین مالکان این خودروها توزیع شود.
5 – به منظور تأمین زمان لازم برای تولید و شخصی سازی و توزیع کارت هوشمند سوخت خودروهایی که شماره گذاری می شوند، وزارت نفت نسبت به صدور کارت هوشمند سوخت موقت یک ماهه اقدام نموده و همچنین این سهمیه موقت را از سهمیه کارت هوشمند سوخت دائم این گونه خودروها کسر نماید.
6 – وزارت نفت برای خودروهای ترانزیت و جهانگردی کارت موقت سوخت صادر نماید تا در مبادی ورودی کشور به دارندگان این نوع خودروها تحویل شود. بهای بنزین برای این گونه خودروها معادل بهای بنزین خودروهای دولتی و سیاسی می باشد، لیکن نحوه دریافت وجه بنزین باید به گونه ای باشد که به ازاء هر لیتر معادل یک هزار (1000) ریال باقیمانده، در جایگاه های عرضه بنزین دریافت شود.

معاون اول رئیس جمهور – پرویز داودی

برای خرید و دانلود تمام متن قوانین راهنمایی و رانندگی در یک فایل قابل ویرایش بر روی لینک زیر کلیک کنید :

5,000 ریال – خرید

instagram fb

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

کد امنیتی *