اطلاعات عمومی و حرفه ای قوانین جمهوری اسلامی ایران

اصلاح ماده 3 آیین نامه اصلاحی 1360 قانون دفاتر اسناد رسمی

0

 

اصلاح ماده 3 آیین نامه اصلاحی 1360 قانون دفاتر اسناد رسمی

شماره 10521/1-21/3/1386

محضر مبارک حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی دامت برکاته

ریاست معظم قوه قضائیه

در اجرای منویات حضرت مستطاب عالی و موضوع نحوه انتخاب سردفتران اسناد رسمی در مناطق مختلف کشور به استحضار می رساند :

مطابق ماده 3 آیین نامه اصلاحی 1360 قانون دفاتر اسناد رسمی مقرر گردیده که سازمان ثبت برای انتخاب سردفتر اسناد رسمی مراتب را در شهریور ماه هر سال به اطلاع متقاضیان برساند و تا پایان مهرماه ثبت نامه و پایان آذرماه همان سال از افراد اختبار به عمل آورد .

با توجه به مشکلات اجرایی و کثرت متقاضیان اقدام به نحوه مذکور غیرمقدور می باش لذا به منظور حسن انجام وظیفه سازمان در انتخاب سردفتران اسناد رسمی پیشنهاد می گردد که ماده 3 آیین نامه مذکور به شرح ذیل اصلاح گردد تا در صورت موافقت و تصویب مراتب را امر به ابلاغ فرمایند :

ماده 3 – در مناطقی که به موجب مقتضیات محلی ، اقتصادی و جمعیتی نیاز به تأسیس دفتر اسناد رسمی باشد ، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جهت رفع نیاز و برای انتخاب سردفتر اسناد رسمی مراتب را به نحو مقتضی به اطلاع عموم خواهد رسانید .

متقاضیان واجد شرایط مکلفند در مهلت تعیین شده تقاضای خود را تسلیم نمایند . سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در فرصت مناسب از کلیه داوطلبان واجد شرایط مذکور ، توسط هیأت منتخب رئیس قوه قضائیه مصاحبه به عمل خواهد آورد .

تبصره 1 – چنانچه تعداد متقاضیان سردفتری اسناد رسمی به حدی باشد که به تشخیص رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور انتخاب سردفتری از طریق مصاحبه با صعوبت مواجه و یا مستلزم صرف زمان غیرمتعارف گردد ، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می تواند برای انتخاب سردفتر اسناد رسمی از داوطلبان مذکور ، آزمون کتبی به عمل آورده و پس از اعلام نتیجه آزمون مذکور ، هیأت منتخب رئیس قوه قضائیه از افرادی که حداقل نصاب نمره یا بالاترین نمره را حسب مورد احراز نموده اند مصاحبه به عمل خواهد آورد .

تبصره 2 – حداقل نصاب نمره را برای مناطق مختلف ، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تعیین می نماید .

معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد کشور – حسینعلی امیری

برای خرید و دانلود تمام متن مجموعه قوانین و مقررات ثبتی در یک فایل قابل ویرایش بر روی لینک زیر کلیک کنید :

5,000 ریال – خرید
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

کد امنیتی *