اجازه دادگاه

0
53

اجازه دادگاه

سئوال ـ آیا با اصلاح قانون مدنی و حذف مقررات مربوط به پیشنهاد معافیت از شرط سن برای ازدواج باز هم صدور حکم معافیت از شرط سن و ارائه آن به دفتر رسمی ازدواج لازمست یانه ؟ و آیا بخشنامه ای که اداره ثبت منطقه خراسان به استناد دستور رئیس دادگاه های مدنی خاص مشهد صادر کرده است وجهه قانونی دارد یا نه ؟

نظریه مشورتی شماره 4448/7-14/9/62 اداره حقوقی قوه قضائیه :

« با توجه به اصلاح قانون مدنی ازدواج جز در موارد مذکور در ماده 1043 اصلاحی قانون مدنی مصوب 8/10/61 احتیاج به اجازه دادگاه ندارد و مقررات مربوط به پیشنهاد معافیت از شرط سن ملغی است و بخشنامه ثبت منطقه و دستور حاکم دادگاه مدنی خاص مشهد خارج از حدود اختیارات قانونی آنها و غیرقابل اجرا است » .

برای خرید و دانلود تمام متن نظریات مشورتی مربوط به قانون مدنی در یک فایل قابل ویرایش بر روی لینک زیر کلیک کنید :

5,000ریال – خرید

پاسخ بدهید