اطلاعات عمومی و حرفه ای قوانین جمهوری اسلامی ایران

آيين نامه معاملات شهرداري تهران – مقررات عمومی

0

 

آيين نامه معاملات شهرداري تهران – مقررات عمومی

 

ماده 35 – دریافت ضمانت نامه بانکی یا اسناد خزانه یا اوراق قرضه دولتی به عنوان سپرده شرکت در مناقصه یا مزایده و یا تضمین حسن انجام معامله بلامانع می باشد و در هر صورت با موافقت شهردار تهران در هر موقع قابل تبدیل به یکدیگر می باشند.

ماده 36 – هرگاه ضمن اجرای قراردادهای ساختمانی و عمرانی تغییرات جدیدی در مشخصات و نقشه یا نوع کار یا خدمت پیش آید که جداگانه انجام پذیر نباشد و میزان بهای آن کار یا خدمت درفهرست واحد بها پیش بینی و تعیین نشده باشد بهای عادله واحد کار یا خدمت مورد نظر از طرف قسمت فنی با موافقت پیمانکار و تصویب شهردار تهران تعیین خواهد شد ولی میزان کارها یا خدمات جدید نباید از صدی ده مبلغ پیمان تجاوز نماید.

ماده 37 – در صورتی که شهرداری بخواهد موافق بند 2 ماده 10 این آیین نامه میزان کار یا خدمت یا جنس موضوع پیمان را کسر یا اضافه نماید باید قبل از انقضاء مدت به پیمانکار ابلاغ نماید.

ماده 38 – اختلافات ناشی از معاملات موضوع این آیین نامه که بین طرفین ایجاد می شود درهیأتی مرکب از نماینده شهرداری به انتخاب شهردار تهران و نماینده انجمن شهر مطرح می شود و هیأت مذکور می تواند با طرف قرارداد توافق کند این توافق برای طرفین قابل اجرا و غیر قابل اعتراض خواهد بود و در صورتی که اختلاف رفع نشود هریک از طرفین می توانند به دادگاه صلاحیت دار مراجعه نماید.

ماده 39 – مؤسسات تابعه و وابسته شهرداری تهران ، که دارای شخصیت حقوقی بوده و به طریق بازرگانی اداره می شوند در صورتی که دارای آیین نامه معاملات مخصوص خود نباشند معاملات خودرا طبق مقررات این آیین نامه انجام خواهند داد.

ماده 40 – آیین نامه معاملات شهرداری تهران مصوب سال 1344 از تاریخ اجرای این آیین نامه لغو می شود.

برای خرید و دانلود تمام متن قانون شهر و شهرداری در یک فایل قابل ویرایش بر روی لینک زیر کلیک کنید :

5,000 ریال – خرید

instagram fb

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

کد امنیتی *