آيين نامه مالي شهرداري‌ها – امور مالي – صندوق و عملیات استقراضی شهرداری

0

 

آيين نامه مالي شهرداري‌ها – امور مالي – صندوق و عملیات استقراضی شهرداری

 

ماده 37 – استفاده از وجوه حاصله از در آمدها قبل ازمنظور داشتن آنها به حساب قطعی در آمد به هرعنوان حتی به طور علی الحساب و یا برای پرداخت هزینه های ضروری و فوری ممنوع است .

ماده 38 – صندوق دار یا کسی که پرداخت هزینه ها به عهده او محول می شود مکلف است در موقع پرداخت نسبت به هویت و اهلیت دریافت کننده وجه و صحت و اصالت امضاء حواله دقت های لازم را به عمل آورده و اسناد و امضائی که ذمه شهرداری را از دین بری سازد ازگیرنده وجه دریافت کند.

ماده 39 – در مواردی که شهرداری برای فعالیت های مختلف عمومی و اختصاصی حساب های مجزا داشته باشد استقراض از یک حساب برای استفاده در حساب دیگر منوط به موافقت انجمن شهراست و در موافقت نامه مذکور مدت استقراض باید معلوم گردد و به محض پیدایش موجودی درحساب بدهکار به میزانی که پرداخت مبلغ استقراضی را تکافو کند فرضا که مدت مقرر نیز منقضی نگردیده باشد باید به حساب بستانکار برگشت داده شود.

ماده 40 – استقراض شهرداری با توجه به بند 19 از ماده 45 قانون شهرداری باید با اجازه وتصویب انجمن شهر صورت گیرد و در موقع استقراض مورد مصرف وجوه استقراضی تعیین وکیفیت استرداد آن که از محل در آمدهای عمومی یا اختصاصی خواهد بود و بهره و مدت وام و طرزاستهلاک مشخص و بر طبق آن عمل شود.

ماده 41 – وظایف شهرداری از لحاظ وصول و نگهداری در آمدها و پرداخت هزینه ها ونگاهداری حساب موجودی و تنظیم گزارش های مستمر وضع مالی شهرداری و همچنین ترتیبات مربوط به عملیات استقراضی شهرداری ها به موجب دستورالعملی که وسیله وزارت کشور تصویب وابلاغ خواهد شد ، تعیین خواهد گردید.

برای خرید و دانلود تمام متن قانون شهر و شهرداری در یک فایل قابل ویرایش بر روی لینک زیر کلیک کنید :

5,000 ریال – خرید

instagram fb

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *